2012/09/27

Giveaway - Shark tooth necklace...Aaaand after a long wait, here is the giveaway I promised! However, since the prize is so grand, I'm not going to make it simple, ha ha.
To take part, there is just one thing you need to do: Find a photo of a great-looking french braid or braided hairdo and paste it to the Rafflecopter app. However, there are two more smaller tasks you can do to increase your chances of winning: if you follow my Facebook page, you get yourself one more entry in the raffle; and following my blog through Google Friend Connect gets you another. Being a geek, the winner will be determined by random drawing. The more entries you have, the bigger your chance - but only if you do the Big Task first. So shoot away with your french braids!


A po chvíli čekání přicházím se slíbeným giveaway. Ale aby to nebylo příliš snadné, vymyslela jsem si pro vás domácí úkol, u kterého se pořádně zapotíte, há há.
Abyste se mohli zúčastnit, musíte mi na Internetu najít obrázek nějakého pěkného účesu s francouzským copem nebo cokoliv jiného podobně zapleteného a odkaz na fotku vložit do Rafflecopter applikace. Toť vše. Pokud ale chcete zvýšit svoji šanci na výhru, není problém - follownutí mojí Facebook page vám připíše bod v tombole navíc, a to samé platí, pokud můj blog sledujete přes Google Friend Connect. A jako správný geek pro vylosování výherce použiju high-tek aplikaci, takže žádné podvody! Čím více bodů v aplikaci získáte, tím větší máte šanci na výhru. Tak šup sem s těmi copy! :)


….Iiiii nakon dugo čekanja, evo i nagradne igre koju sam obećala! Ali, pošto je nagrada tako velika, neću je učiniti laganom, ha ha.
Da biste sudjelovali, morate učiniti samo jednu stvar: Naći sliku neke super francuske pletenice ili frizure s pletenicom i pasteati link u aplikaciju Rafflecopter. No, tu su još i dva mala zadatka koje možete napraviti da si povećate šanse za dobitak: ako pratite ili počnete pratiti moju Facebook stranicu, dobivate još jedan ulazak u igru; i ako pratite moj blog kroz Google Friends Connect, to vam donosi još jedan. Pošto sam geek, pobjednik će biti izabran nasumičnim odabirom. Što više ulazaka  u igru imate, to su vam veće šanse - ali samo ako prvo uradite Glavni Zadatak. Dakle, zaspite me francuskim pletenicama!

2012/09/21

GreyThe weather is grey and so is my mood and my outfit. And I have nothing to say.
Oh, and I want my summer back.


Helmut Lang sweater
Helmut Lang t-shirt
MINKPINK skirt
H&M neoprene clutch
ALDO wedge sneakers

2012/09/17

Rijeka


These photos were taken at the old paper mill in Rijeka. Founded in 1821, in its prime it was the 2nd largest cigarette paper manufacturer in Europe. Yay, ciggies! But now it's a playground for alternative art and a music festival. And my fashion experiments! What about you and urban art? Are you a fan of this kind of artistic expression? I have to say that I loathe tagging; it reminds me of dogs peeing on every corner and stinking up the whole neighborhood. I seriously want to chop taggers' arms off. But real street art like this always catches my eye and stirs my interest.


Tyhle fotky jsou ze staré papírny v Rijece. Továrna byla založena roku 1821 a svého času byla druhý největší výrobce cigaretových papírků v Evropě. Jéj, cigarety, nom nom! Nyní tento prostor slouží alternativnímu umění a pořádají se tu hudební festivaly. A taky sem chodím fotit, ha.
Co vy a urban art? Máte rádi tent způsob uměleckého vyjádření? Já se přiznám, že jestli něco nesnáším, tak to jsou tagy. Ty mi přijdou jako psí chcanky a tagerům bych bez milosti sekala ruce. Ovšem opravdový street art (jako třeba tenhle) mě pokaždé zaujme a inspiruje.


Ove fotke su snimljene u staroj tvornici papira u Rijeci. Osnovana je 1821, i na vrhuncu je bila drugi najveći proizvođač cigaretnog papira u Europi. Juhu, cigarete, njam njam! No sada je njezin prostor poligon za alternativnu umjetnost, i glazbeni festival. I moje modne eksperimente! 
Kako vi stojite s urbanom umjetnošću? Sviđa li vam se takav umjetnički izričaj? Ja moram reći da prezirem tagging; podsjeća me na pse koji zapišavaju i usmrđuju cijeli kvart. Taggerima bih bez milosti sjekla ruke. Ali prava ulična umjetnost mi uvijek zapne za oko i probudi moje zanimanje.


BCBGMAXAZRIA leather jacket
Ann Demeulemeester dress
Sfinga sandals
bimba&lola bag


2012/09/12

I need your help

So I've joined this facebook contest to win a voucher to a beauty studio and I'm looking to get as many votes as possible. You'll need to add the app first otherwise the vote won't count in, then click "Hlasujte" below my photo. You can remove the app after that. I'm sorry, I know it's annoying. I hate competitions, but I really really want to win this voucher. I will be forever grateful for your support.
https://www.facebook.com/yesvip?sk=app_181103542023751

Rozhodla jsem se, že se ztrapním a přihlásila jsem se do facebookové soutěže o voucher do beauty studia. Potřebuju dostat co nejvíc hlasů a doplácím na to, že jsem ajťák a mám za kamarády samé geeky, kteří odmítají klikat na blbosti na facebooku. Za každý hlas vám budu neskonale vděčná. Musíte si nejdřív přidat tu aplikaci, jinak se ten váš hlas nezapočítá. Pak si ji samozřejmě můžete zas odebrat. Já vim, je to hrozný, ale opravdu potřebuju vyhrát, to vidíte na mně, žejo. Děkuju!
https://www.facebook.com/yesvip?sk=app_181103542023751


Dakle, uključila sam se u natjecanje na facebooku u kojem mogu osvojiti voucher za beauty studio, i pokušavam skupiti što više glasova. Nažalost, pošto sam kompjuterašica, većina mojih prijatelja su geekovi, i ne da im se klikati na "gluposti" na facebooku, pa se okrećem vama. Bit ću strašno zahvalna ako mi dodijelite pokoji glas. Nažalost, morate prvo dodati aplikaciju, pa tek onda glasati, inače glas neće biti prihvaćen. Ali možete je odmah poslije toga maknuti :) Znam da je grozno ovako to tražiti, ali vidite valjda na meni da moram igrati. Hvala puno!
https://www.facebook.com/yesvip?sk=app_181103542023751


2012/09/10

Island of Rab


Greetings from Rab island! The architecture here is amazing, the weather is great, the sea is cold. So we rented bicycles and went for a ride around the island. My boyfriend almost got hit by a bus. A Czech bus! Bastards.
Anyways, another disaster is that I again couldn't control myself and fell for yet another trend although I preach otherwise. I don't know what happened, but when I saw these wedge sneakers in Aldo, I felt like I had to have them. I know they are super-trendy and I know it will get even worse during the upcoming FW season, and yes, I know that this trend is not that flattering to female legs. I tried them on and I liked them; it felt so wrong, it felt so right, don't mean I'm in love tonight... but at least I'll be comfy and warm in the winter! And for those that would criticize me on repeating the (very versatile!) white dress and a sweater with rolled-up sleeves in today's combinations, don't worry: I didn't lose my creativity, this is part of a bigger plan. Stay tuned ;)
Oh and btw, I hate Katy Perry.


Ahoj z ostrova Rab! Architektura tady je nádherná, počasí skvělé, moře ledové. Takže jsme si vypůjčili kola a jeli se projet. Mýho kluka málem sejmul autobus. Autobus z Brna. Hajzlové.
No a další neštěstí se mi stalo v Aldu. Zase jsem se neovládla a koupila si něco strašně trendy i přes to, že se tady na blogu snažím hlásat neshopaholický styl života. No, bohužel. Občas mi to halt ujede. Když jsem tam tyhle wedge sneakers uviděla, tak šel rozum stranou a prostě jsem je musela mít. Vím, že jsou příšerně trendy, vím, že se to během nastávajícího období podzim/zima ještě zhorší a ano, vím, že příliš nelichotí ženským nohám. I tried them on and I liked them; it felt so wrong, it felt so right, don't mean I'm in love tonight... Ale alespoň budu mít tuhle zimu nohy v teple a pohodlí!
A pro ty z vás, kteří by mě chtěli kritizovat za opakování těch samých (univerzálně kombinovatelných) šatů a opět svetru se srolovanými rukávy jako v minulém postu: Nebojte, nápady mi nedošly, je to součást většího plánu. Sledujte můj blog i nadále ;)
A mimochodem, nesnáším Katy Perry.


Pozdrav s otoka Raba! Arhitektura je zadivljujuća, vrijeme prekrasno, a more je hladno. Pa smo zato iznajmili bicikle i išli pedalirati po otoku. Dečka mi je zamalo pokupio autobus. Češki autobus! Smradovi.
No, kako bilo, još jedna katastrofa je da se opet nisam mogla iskontrolirati, i pala sam na još jedan trend iako tupim protiv njih. Ne znam što se dogodilo, ali kad sam vidjela ove wedge tenisice u Aldu, osjetila sam da ih moram imati. Znam da su super trendi, i znam da će biti još gore u nadolazećoj sezoni jesen-zima, i da, znam da taj trend nije baš najzahvalniji za ženske noge. I tried them on and I liked them; it felt so wrong, it felt so right, don't mean I'm in love tonight... ali barem će mi biti ugodno i toplo zimi!
A za vas koji ste me mislili krizitirati zbog ponavljanja ove (višestruko upotrebljive!) bijele haljine u današnjim kombinacijama, ne brinite: Nisam izgubila kreativnost, nego je to dio većeg plana… pratite me ;)
I, btw, mrzim Katy Perry.Zara dress
Calvin Klein sweater
Aldo wedge sneakers
H&M neoprene clutch

2012/09/07

Illamasqua


Last week I visited Zagreb and of course I couldn't help myself not to stop by at Illamasqua. I love this brand - their products are great quality and their makeup artists know what they are talking about. I've never been sold a crappy product or a wrong shade there, unlike in MAC. I know that everyone loves MAC, but I can't stand them. I think I bought 5 products from them and wasn't happy with even one of them. The powder they gave me was too dark, lipstick that wasn't supposed to be blue-based was totally blue, another lipstick didn't last at all, another was very uneven on lips… Thanks, but no thanks.

This time I went to Illamasqua to look for some bright orange lipstick and a blush. They didn't have any lipstick in such shade, but I found the right color in their Medium Pencil. The pencil is very versatile - it can be used as eye liner, lip color, blush… Just anything you want. It's creamy, long-wearing, and very pigmented. If applied on lips, it tends to accentuate dry flakes on my skin, but I used a dab of lip balm on top of it and the finish was perfect. I'm 100% happy with this purchase. I'm actually thinking of getting another in bright yellow shade to mix these two together to create even more extreme shade :)
The second purchase I made was their powder blush in Kiss. It's a dark plum color with matte finish, no glitter or shimmer at all. I would never even think of trying such color, but the makeup artist talked me into it and now I'm glad I agreed to try it on. It doesn't look weird at all, it actually looks pretty natural. Even my boyfriend didn't complain I bought yet another makeup, because according to him it looks much better than the blush I was using until now :D Have you tried anything from Illamasqua? What's your favorite product?


Minulý týden jsem byla v Zagrebu a jako vždycky jsem se musela zastavit v Illamasce. Na tuhle značku nedám dopustit. Jejich výrobky jsou kvalitní a Illamasqua vizážisté svojí práci fakt rozumí. Ještě nikdy se mi nestalo, abych si domů odnesla špatný odstín nebo šmejd. Narozdíl od MACu. Vím, že MAC každý miluje, ale já jim nemůžu přijít na jméno. Koupila jsem si od nich v průběhu času asi pět věcí a z žádnou z nich jsem nebyla spokojená. Pudr, který mi dali, byl moc tmavý. Rtěnka, která podle nich měla mít teplý odstín, byla totálně modrá. Jiná rtěnka na rtech nic nevydržela. Jiná se ani nedala použít, protože dělala fleky. Díky, už nechci, už nemám chuť je dál zkoušet.

Do Illamasquy jsem se tentokrát vydala pro brutálně oranžovou rtěnku a nějakou tvářenku. Sice žádnou zářivě oranžovou rtěnku neměli, ale nakonec jsem na tom vydělala, protože místo rtěnky mi slečna ukázala jejich Medium Pencil, která je multifunkční a dá se použít jako oční linky, na rty, místo tvářenky… Tužka je krémová, dlouhotrvající a velmi pigmentovaná, takže výborně kryje. Zatím jsem ji vyzkoušela jen na rty a na tváře, ale myslím si, že na očích bude taky super. Na rtech mi trochu zvýrazňovala suché šupinky, ale nanesla jsem přes ní trochu balzámu na rty a bylo po problému. Jsem s ní 100% spokojená a už přemýšlím, že bych si ráda pořídila ještě jednu ve žluté barvě, abych je mohla smíchat a vytvořit si tak ještě extrémnější hubu ;)
Další věc, kterou jsem si odnesla domů, byla jejich pudrová tvářenka v odstínu Kiss. Je to tmavě švestková barva s matným efektem. Neobsahuje ani jednu třpytku nebo lesk. Samotnou by mě nenapadlo se nad takovým odstínem ani zastavit, ale slečna vizážistka mě přemluvila. A nekecala, když mi tvrdila, že mi taková barva bude sedět. Bála jsem se, že bude vypadat divně (já a fialová?), ale na tvářích vypadá úplně přirozeně, trošku jak když jsem obšlehlá mrazem. A můj kluk dokonce ani nekoulel očima, že jsem si zas koupila nový šminky. Prý totiž vypadá líp, než jak se normálně líčím :D Znáte Illamasqu? Který jejich výrobek máte rádi?


Prošli tjedan sam bila u Zagrebu, i naravno da si nisam mogla pomoći da ne odem u Illamasqua-u. Obožavam tu marku - kvaliteta proizvoda je izvrsna, a njihovi vizažisti znaju što rade. Još nisam od njih došla doma s lošim proizvodom. Za razliku od MAC-a. Znam, svi vole MAC, ali ja ih ne mogu smisliti. Kupila sam do sada od njih bar 5 proizvoda, i s niti jednim nisam bila zadovoljna. Puder koji su mi dali je bio pretaman, ruž koji nije trebao biti na bazi plave je bio sasvim plav, drugi ruž se nije uopće držao, još jedan se nanosio vrlo nejednako na usne… Hvala, ali ne bih više.

Ovaj put sam otišla do Illamasque u potrazi za kričavo narančastim ružem i rumenilom. Nisu imali ruž u toj nijansi, ali sam umjesto toga našla pravu nijansu u njihovoj Medium Pencil. Ta olovka je jako svestrana - može se koristit kao olovka za oči, boja za usne, rumenilo… skoro sve što poželite. Kremasta je, dugotrajna i jako pigmentirana. Probala sam je samo na usnama i obrazima, ali mislim da će mi i na očima biti super. Na usnicama mi naglašava krpice suhe kože, ali malo balzama za usne preko njih ih potpuno skriva i daje savršeni finish. 100% sam s njom zadovoljna, i već razmišljam da bih rado uzela i jednu kričavo žutu, da ih mogu pomiješati za još ekstremnije nijanse ;)
Drugi proizvod koji sam kupila je njihovo rumenilo u puderu u boji Kiss. Boje je tamne šljive, s mat finishom, bez imalo šljokica ili sjaja. Sama nikad ne bih ni pomislila probati takvu boju, ali vizažistica me nagovorila, i sad mi je drago da sam je pristala probati. Uopće ne izgleda čudno, dapače, izgleda jako prirodno. Čak mi ni dečko nije prigovarao da sam kupila još jedan komad šminke, jer kaže da izgleda puno bolje nego rumenilo koje sam do sada koristila :D Jeste li probali nešto od Illamasque? Koji vam je omiljeni proizvod?


Products used:

Face:
Sisley Phytocernes Eye Concealer #3
Givenchy Photo'Perfexion #5 Perfect Praline
Chanel Lift Lumiere #50 for contouring
Artdeco Camouflage Cream 2, 7, 8
NARS Powder Foundation in Fiji
Illamasqua Powder Blusher in Kiss
Guerlain Meteorites Compact 02 Teint Beige

Eyes:
Guerlain Divinora Liquid Eyeliner 03 Encre Brune
Tarte EmphasEYES Aqua-gel Eyeliner in Chocolate
Anastasia Brow Wiz in Medium Ash
Lancome Ombre Absolue Palette in Neo Chic (champagne shadow for the browbone)

Lips:
Illamasqua Medium Pencil in Thrash

Nails:
ANNY Nailpolish #385 Blue Bikini Girl2012/09/04

Cinzia Araia


Today I want to tell you about my favorite sneakers. The Rabbit shoes from CA by CINZIA ARAIA are characterized by long bands to wrap around the ankle which allows different styles of lacing them. It's only up to you how you style them. You can tighten them just below your ankles, or lace them high up. The shoes are made in Italy with high quality leathers and materials. If you like them on photos, you will love them in real life even more. You can take my word for it.
I got mine at LUISAVIAROMA, and although the first pair I ordered was too small for me, exchanging them was no problem - the DHL guy came to pick them up at my door and a larger size was sent to me in no time. All free of charge. Ok, it wasn't really my door. It was Boo's door. I sent all my packages to her because I don't want to pay Croatian customs. Yes, I'm a cheapskate! And I want to thank her for doing all this for me.
And I would also like to admit I'm sort of glad that the summer is almost over, because I finally get to wear them again.Dnes vám chci ukázat svoje oblíbené tenisky. Tyhle boty Rabbit od CA by CINZIA ARAIA mají zavazování na dlouhé pruhy, které si okolo kotníků můžete uvázat snad na bambilión způsobů. Dají se zauzlovat nízko okolo boty, nebo naopak obmotat nahoru až nad kotníky, nebo si z nich udělat mašli na nártu… Záleží jen na vaší momentální náladě. Boty jsou vyráběny v Itálii z kvalitních materiálů, žádná Made in China. Pokud vás zaujaly na obrázku, tak ve skutečnosti se vám budou líbít ještě stokrát víc. Za to dám ruku do ohně.
Já jsem si svoje objednala na LUISAVIAROMA a sice mi ten první pár, který dorazil, byl příliš malý, ale nebyl to žádný problém. DHL chlápek si je přisel vyzvednout až ke dveřím a vzápětí mi poslali větší, navíc celá výměna včetně poštovného proběhla zdarma. A ráda bych tímto poděkovala Boo, která za mě výměnu vyřídila. Jsem totiž držgrešle a nechci Chorvatům platit clo, takže si všechny balíčky nechávam posílat k ní do Čech. Děkuji, máš to u mě, kámo!
A taky se musím přiznat, že jsem tak nějak ráda, že už léto končí, protože si je konečně budu moct zase obout, ha.Danas vam želim pričati o svojim omiljenim tenisicama. Cipele Rabbit od CA by CINZIA ARAIA se odlikuju dugačkim trakama koje se mogu omotati oko gležnjeva, što omogućuje različite načine vezivanja. Na vama je da se odlučite koji stil ćete upotrijebiti. Možete ih omotati oko cipela, ili svezati mašnu iznad gležnjeva… kako ste u tom trenutku raspoloženi. Cipele su proizvedene u Italiji iz kvalitetnih materijala, nikakav Made In China. Ako vam se sviđaju na fotografiji, uživo će vam se svidjeti stoput više. Dajem ruku u vatru. 
Ja sam svoje kupila kod LUISAVIAROMA, i iako mi je prvi par koji sam naručila bio premalen, nije bilo problema sa zamjenom. Dostavljač iz DHL-a je došao do mojih vrata, pokupio ih, i ubrzo su stigle jedan broj veće, potpuno besplatno. OK, u biti nije došao do mojih vrata - već do vrata od Boo. Ovim putem bih joj zahvalila što je za mene napravila cijelu razmjenu. Možda sam škrta, ali ne želim plaćati hrvatsku carinu, pa si sve pakete šaljem njoj u Češku 
I također moram priznati da mi je i malo drago što ljeto već prestaje, jer ću ih konačno moći obući, ha.


More awesomeness from Cinzia Araia: