2012/07/30

eBay wish list
Since I got some interesting feedback on the eBay vs regular shops post, I thought I would write a post about interesting items I found on eBay. For those of you who don't have the time or the patience to go through the listings, I've put together some items I would buy for myself if I could.
Few tips on successful bidding:
1) The later you bid, the better. Ideally in the last second. There are tools called eBay snipers that will bid for you in the last second of auction, but their use is against eBay's policies, so use it at your risk.
2) For items with too expensive or no international shipping at all, there is a great little service that can help you with that - Shipito will create a virtual US mailing address upon registering with them and forward the parcel to your real address once they receive it. They also offer additional services such as package consolidation which means that they can open all the parcels you've sent to your virtual address, remove unnecessary packaging and pack all of them in one larger box, thus saving you money on shipping to your home. I've been using them for years and I'm 100% satisfied with their service. Their customer support is great too!Jelikož jsem na svůj post o nákupech z eBaye vs kamenné obchody dostala zajímavý feedback a pár čtenářek mi psalo, že nemají s hledáním na eBayi štěstí nebo trpělivost, rozhodla jsem se, že sepíšu seznam aukcí, které mě v poslední době zaujaly a kterých bych se sama zúčastnila, kdybych mohla (kdybych na ně měla rozpočet ;)).
Pár tipů pro úspěšné dražení:
1) Čím blíže ke konci aukce přihazujete, tím lépe. Úplně nejlepší je přihodit svou nabídku až v poslední vteřině aukce. Na tohle existují aplikace, kterým se říká snipery, které za vás ve stanovený čas samy přihodí a nakupující tak není odkázán na svojí vlastní zručnost, případně rychlost svého počítače či internetového připojení. Má to malý háček - jsou proti pravidlům eBaye, takže jejich použití je na vlastní riziko.
2) Pro aukce, které nenabízejí zasílaní mimo US, nebo kde je poštovné příliš drahé, využívám služeb Shipito - virtuální poštovní schránka v US, tzv. mail forwarding služba, která pro vás vytvoří americkou adresu pro přijímání zásilek a po obdržení pošty ji přepošle na adresu vašeho určení. K tomu nabízí i skvělé doplňkové služby, jako například konzolidaci balíčků. Znamená to, že pro vás vaše balíčky otevřou, nafotí, odstraní přebytečný obalový materiál, zabalí je všechny do jedné co nejmenší krabice a teprve pak vám je přepošlou. Tím pádem je úspora za poštovné ještě větší. Používám je už léta a jsem s nimi 100% spokojená. Jejich zákaznická podpora je taky skvělá a mám s nimi jen nejlepší zkusenosti. A mimochodem, zakladatel a majitel Shipita je Čech ;)Pošto sam primila neke interesantne komentare na post o eBayu i običnim trgovinama, odlučila sam napisati još jedan, o nekim zanimljivim predmetima koje sam našla na eBayu. Za one koji nemaju dovoljno vremena ili strpljenja da prolaze kroz silne predmete u ponudi, evo nekoliko komada koje bih kupila za sebe da mogu.
Nekoliko savjeta za uspješno nadmetanje:
1) Što kasnije date ponudu, to bolje. Idealno u posljednjoj sekundi. Postoje alati, tzv. eBay sniperi, koji će postaviti ponudu za vas u zadnjim sekundama aukcije, ali njihova upotreba je protiv pravila eBaya, pa ih koristite na vlastiti rizik.
2) Za predmete s preskupom poštarinom, ili bez mogućnosti međunarodne isporuke, postoji izvrstan servis koji vam s time može pomoći - Shipito će, kad se registrirate kod njih, za vas kreirati virtualnu poštansku adresu u SAD i proslijediti pošiljku na vašu pravu adresu čim dođe do njih. Nude i dodatne usluge, kao što je konsolidiranje pošiljki, što znači da će otvoriti sve pakete koji dolaze za vas, maknuti višak ambalaže, i prepakirati ih sve u jednu veću kutiju, tako da poštarina do vas bude niža. Ja ih koristim već godinama, i 100% sam zadovoljna njihovom uslugom. Korisnička podrška je također izvrsna! A i kao šećer na kraju, Shipito dolazi iz moje domovine!2012/07/28

See through


First of all, I want to warn you - do not buy this Zara bikini top. It sucks. Only half of the bra is padded and the loose fabric tends to roll over the padded area. It's impossible to swim in it because it rolls over and slips down every 5 seconds while swimming. Yes, it's really that bad. Wearing it with straps won't help because the straps hold only the side parts near arms but not the front part. And it makes me look flat chested (not that I really care about that, but in this case it just adds to the fact how much I hate this bikini).
And now about the dress - I was planning to wear it with acid yellow VPL bra, but then I felt that pretending like the underwear is part of the dress is just stupid. The underwear will still show as the dress has wide open back from neck to waist and is totally see through. Why not wear something contrast and make it a feature of the outfit? So I decided to make it obvious and went for this black bikini top. Ideally I would prefer a strappy bra like the one from Alexander Wang below, but I have none like that so this bandeau had to do.
How would you wear this dress? Any tips? 
Going braless is not an option because the dress is too see through for that ;)Ze všeho nejdřív vás chci varovat - těmhle plavkám se vyhněte obloukem. Horší jsem v životě neměla. Vůbec nedrží na místě, vršek posunuje se dolů a absolutně se v něm nedá plavat. Není totiž vyztužený po celé výšce, takže se při každým tempu ta nevyztužená část přeroluje přes vyztuženou a do pěti sekund mám plavky úplně srolovaný mimo tu část hrudníku, kterou by měly zakrývat. Nepřeháním. Do vody jsou nepoužitelný. Připínací ramínka nijak nepomůžou, protože očka jsou na bocích a tím se prostředek na místě neudrží. A dělají úplně plochý hrudník (což mi je teda celkem jedno, ale zas je to další důvod, proč je nenávidět).
A teď k šatům - původně jsem je chtěla nosit dohromady se žlutou podprsenkou od VPL, ale když jsem pak tu kombinaci vyzkoušela dohromady, tak se mi moc nezdála. Přislo mi, že je hloupý předstírat, že podprsenku sice mám, ale jakoby nemám, nebo že je součást šatů, když je přitom stále vidět. Šaty jsou úplně průsvitný a mají holá záda od krku až po pas, takže proč naopak prádlo nepřiznat a neudělat z toho kontrastu výraznou vlastnost outfitu? K vytvoření kontrastu mi posloužil černý bandeau vršek plavek ze Zary, který je jinak pro svůj původní účel (plavání) bohužel nepoužitelný. Ideálně bych si pod ně oblékla nějakou geometrickou podprsenku s výraznými řemínky, jako třeba tu od Alexander Wang, která je dole na obrázku, ale žádnou takovou v černý barvě nemám, takže jsem se musela spokojit s vrškem od plavek.
Co byste si pod ně oblékli vy? Máte nějaké tipy?
Jít bez není řešení, na to jsou ty šaty příliš průhledný ;)Prije svega, moram vas upozoriti: Nemojte kupiti ovaj gornji dio kupaćeg od Zare. Nikad nisam imala gori. Ništa ne drži na mjestu, gornja polovica se prevlači preko donje, i apsolutno se u njemu na da plivati. Samo polovica je podložena, i slobodni dio tkanine se zapetljava u podloženi dio, i spada svakih 5 sekundi dok plivate upravo s dijelova koje bi trebao pokrivati. Zaista je toliko loše. Ne pomaže ni ako se nosi s bretelama, jer one drže sa strane, pored ruku, a ne prednji dio. I još u njemu izgledam kao da nemam prsa (nije mi to toliko bitno, ali u ovom slučaju je samo točka na i zašto ne volim taj bikini).
A sad haljina: Planirala sam je nositi s onim kričavo žutim grudnjakom od VPL-a, ali mi se činilo da je pretvaranje da je donje rublje dio haljine jednostavno glupo. Donje rublje će se ionako vidjeti, jer je haljina širom otvorena na leđima od vrata do struka, i potpuno prozirna. Zašto onda ne obući nešto kontrastno, pa da doda čitavom outfitu? Pa sam se odlučila na očito, i uzela taj gornji dio kupaćeg. U idealnom slučaju, odabrala bih trakasti grudnjak sličan ovome od Alexandera Wanga na slici niže, ali nemam niti jedan sličan, pa je ovaj bandeau morao poslužiti.
Kako biste vi nosili tu haljinu? Što bi obukli ispod? Imate li kakve savjete i trikove?
Nije opcija da idem bez grudnjaka, jer je haljina preprozirna za to ;)
Ann Demeulemeester dress
H&M Divided clear plastic sandals + DIY platform


2012/07/25

Alexander Wang at THEOUTNET.COM

I just found out that THEOUTNET.COM added some awesome new items from Alexander Wang. And I need them all, especially the Kirsten bag ;( Dear Santa, can I haz?Kirsten tote in Nude - Original price €865.33 // NOW €346.13 // 60% offAdriel clutch in Midnight blue - Original price €393.33 // NOW €177 // 55% offNatalia wedge sandals - Original price €481.83 // NOW €216.82 // 55% offDrop-crotch crepe shorts in Aloe - Original price €450 // NOW €135 // 70% off
2012/07/22

I'm cold
Dear summer, please come back. I don't want to wear a jacket in July, duh!


Zara zip-up coat, acid yellow silk top, fringe skirt
DIY / H&M Divided clear platform sandals
Victoria's Secret bag

2012/07/19

Reminder to selfI don't know what has gotten into me lately that I abandoned my beloved eBay and just went to nearest Zara instead every time I was looking for some clothes. I have to admit that I'm not their fan. And now you will stone me or unfollow me, I can see that coming. Yes, I agree their things are pretty, but the prices and the poor quality! I spent a few years of my life in Asia and I'm quite confident I can tell what real prices of similar kinds of clothing should be. I find clothes from most high-street shops to be of poor quality and very, VERY overpriced. That's why I made a promise to myself I won't shop there again - because I can't afford to replace things every 6 months when they fall apart or become lumpy. I'm much happier with purchasing stuff on eBay where I can find good quality pieces for similar prices as those in regular shops or even cheaper. And this skirt is a great example of this: I purchased it new with tags on eBay for $41 (original price $560) Which is probably even less than prices of some skirts in, for example, Topshop. And I believe it will last looking as new much longer.
I'm writing this post as a reminder to myself, some sort of a mid-year resolution, to spend less time in Zara and more on eBay. What's your opinion on this? Do you find prices of high-street shops tolerable?
Nevím, co se to se mnou stalo, že poslední dobou vůbec nekoukám na eBay a když něco potřebuju, místo toho zapadnu do nejbližší Zary, jestli tam náhodou něco takovýho nemají. Já totiž Zaru moc nemusím. A teď mě ukamenujete nebo unfollownete, úplně to vidim. Já vím, věci mají hezký, ale ta kvalita a ceny! Strávila jsem pár let života v Ásii a myslím, že mám celkem přehled o tom, jaká je hodnota oblečení podobné kategorie. Všechny tyhle bežné high-street obchody mi přijdou hrozivá kvalita za hrozivý peníze. To je taky důvod, proč jsem se zařekla, že už do kamenných obchodů chodit nebudu - nemůžu si totiž dovolit každýho půl roku obnovovat šatník, když se mi věci ožmolkujou nebo vytáhnou. Daleko radši bych si dala tu práci a nakoupila na eBayi, kde si za stejnou cenu nebo i levněji najdu kvalitní a originálni kousky. Tahle sukně je dokonalý příklad - stála mě 41 dolarů namísto původní ceny $560. Přišla nepoškozená, nepoužitá, s originálními visačkami, netknutá, perfektní, skvělá, láska. A netrčely z ní žádný nitě. Nejenom, že mě vyšla možná i levněji než sukně z Topshopu, navíc i věřím tomu, že mi vydrží jak nová a bez ujíždějících ok atd daleko delší dobu.
Tenhle post píšu něco jako upomínku sama sobě, možná i půlroční předsevzetí (novoroční jsem prošvihla), že bych měla trávit víc času na eBayi a míň v Zaře. Jak to vnímáte vy? Taky vám ceny v běžně dostupných obchodech přijdou přemrštěné?Ne znam sto mi je u zadnje vrijeme, da sam napustila svoj voljeni eBay i kad god sam tražila nešto novo za nositi otišla u najbližu Zaru. Moram priznati da nisam njihov obožavatelj. I sad ćete me kamenovati, ili unfollowati, već vidim. Da, slažem se, imaju lijepe stvari, ali te cijene i loša kvaliteta! Provela sam nekoliko godina života u Aziji, i mislim da imam prilično dobru ideju koliko bi takvi komadi odjeće trebali koštati. Mislim da je većina stvari iz uobičajenih trgovina loše kvalitete, i puno, PUNO preskupa. Zato sam si obećala da tamo više neću kupovati - jer si ne mogu priuštiti svakih 6 mjeseci zamijeniti odjeću kad se raspadne ili dobije grudice. Puno sam sretnija kupujući na eBayu, gdje mogu naći robu visoke kvalitete, za cijene slične onima u običnim trgovinama, ili čak nižim. I ova suknja je odličan primjer: Kupila sam je na eBayu novu s etiketama za 41 dolar (originalna cijena je $560), što je vjerojatno i jeftinije od nekih suknji u, na primjer, Topshop-u. I uvjerena sam da će izgledati kao nova puno duže.
Pišem ovaj post kao podsjetnik sebi, kao neku vrstu polugodišnjeg obećanja da ću provoditi manje vremena u Zari, a više na eBayu. Što vi mislite o tome? Smatrate li cijene u uobičajenim trgovinama prihvatljivima?
American Apparel Tri-Blend Racerback Tank
Alexander Wang draped skirt
Zara Fantasy snake print clutch
Leda (Made in Yugoslavia) sandals from Hrelić flea market
H&M rose gold cuffs


2012/07/12

Who wants a DIY Givenchy shark tooth necklace?
I'm deeply in love with this Givenchy necklace, but unfortunately being the poor Eastern European girl that I am, I can only dream about it ;D And of course my thoughts are to DIY it ;) I found a place that sells shark tooth replicas and I'm gonna go for it and make the necklace myself. If anyone is interested in having one too, leave a comment here or on my facebook or email me. The tooth is 8 cm long and the final price of the finished pedant should be no more than 25 EUR. I'm still checking how much would professional silver or chrome plating be, and if it's too expensive, then I can do the silver coating myself too.


Zbožňuju tenhle náhrdelník, ale bohužel jsem chudá holka z východní Evropy a můžu si o něm tak akorát nechat zdát ;D Takže jsem se rozhodla vyrobit si ho svépomocí ;) Podařilo se mi najít obchod, který prodává napodobeniny žraločích zubů a jdu do toho! Pokud máte někdo taky zájem o jeden, napište mi sem, nebo na můj facebook, nebo mi pošlete mail. Zub by byl velký 8 centimetrů a konečná cena zpracovaného přívěšku by neměla být více jak 25 EUR. Zatím ještě nevím, kolik přesně by profesionální postříbření nebo pochromování stálo, ale pokud by to bylo příliš drahé, zvládla bych vlastnoručně vyrobit i ten kovový povlak.


Iskreno sam zaljubljena u ovu Givenchyjevu ogrlicu, ali nažalost, pošto sam siromašna djevojka iz istočne Europe, o njoj mogu samo sanjati ;D I, naravno, razmišljam da je DIY ;) Našla sam gdje mogu kupiti replike zuba morskih pasa, i probat ću si napraviti ogrlicu. Ako je još netko zainteresiran da ju ima, ostavite mi komentar ovdje ili na facebooku, ili mi pošaljite mail. Zub je dugačak 8 cm, i konačna cijena dovršenog privjeska ne bi trebala biti viša od 25 Eura.
Još provjeravam koliko će koštati profesionalno kromiranje ili posrebrivanje, i ako je preskupo, onda ću sama napraviti i taj dio.

2012/07/11

Damn you, crochet shorts
I don't know why I bought them. You might have noticed that my blog's "about me" says that I'm a recovered shopaholic. It's not a joke. It's actually 98% true. I don't buy stuff that 1) I don't need 2) doesn't match my current wardrobe 3) is trendy. I will think thrice about every purchase, but obviously I didn't think these shorts through well enough. I needed shorts, that's a fact, but crochet? Why oh why? What was I thinking? What am I, a hippie? I tried a couple of different combination with them and none of them looked good to me. Too late to return them as I've already cut the tag off. Finally I decided to wear them with this acid yellow top and found it wearable because I think the bright color and the simple asymmetric cut balances out the girliness of the crochet. The top is from current Zara summer sales and I have no guilty feelings of this purchase as I've been looking for a silk top for quite some time and I was considering buying it even before the sale. What do you think of the combination? How would you wear crochet shorts?
btw #crochet is trending on twitter right now as I'm writing this post :))Nechápu, proč jsem si tyhle kraťasy koupila. Nevím, jestli jste si všimli, že popis mého blogu říká, že jsem recovered shopaholik. Není to vtip, je to z 98% pravda. Nekecám. Už nekupuju věci, které 1) nepotřebuju 2) nehodí se mi ke stávajícímu šatníku 3) jsou trendy. Nákup každýho hadřiku si třikrát rozmyslím, ale bohužel s těmahle šortkama se mi to zrovna moc nepovedlo. Šortky na léto jsem potřebovala, to jo, ale proč krajku? Co jsem si myslela? Jsem snad hipík? Nevim. Zkoušela jsem je kombinovat se vším možným, co mi doma přišlo pod ruku, ale nic z toho se mi nelíbilo. Vrátit už je nešlo, protože jsem z nich samozřejmě ustřihla cedulku. Pak jsem ve slevách v Zaře našla tenhle hedvábný top a přislo mi, že to dohromady vypadá celkem snesitelně, protože díky té zářivě žluté barvě a jednoduchému asymetrickému střihu odlehčím romantičnosti, kterou krajka asociuje. Jak to na působí na vás? Co byste ke krajce nosili vy?
ps: nákupu topu nelituju, protože jsem nějaký hedvábný hledala už delší dobu a po tomhle konkrétním jsem pokukovala ještě než vůubec začly slevy :)
pps : #crochet právě teď trenduje na twitteru :))


Nemam pojma zašto sam kupila ove hlačice. Ne znam ako ste primijetili, ali u "about me" sekciji na blogu stoji da sam recovered shopaholic. Nije šala, već 98% istina. Ne kupujem stvari koje 1) ne trebam, 2) ne idu uz moju ostalu odjeću, i 3) su trenutno u trendu. Razmislit ću triput prije nego nešto kupim, ali s tim hlačicama očito nisam. Istina, trebale su mi ljetne hlačice, ali čemu čipka? Što sam mislila? Da sam hipi? Ne znam. Pokušala sam ih kombinirati sa svim mogućim stvarima koje su mi doma došle pod ruku, ali ništa od toga mi se nije svidjelo. Nisam ih mogla ni vratiti, pošto sam već otrgnula etiketu. Na kraju sam u Zari na rasprodaji našla ovaj kričavo žuti top, i mislim da je nosivo, jer jednostavne asimetrične linije nekako izbalansiraju sladunjavost čipke. Kako se to vama čini? Što biste vi nosili uz čipkaste hlačice?
P.S. Ne žalim što sam kupila top, jer sam jedan sličan gledala još prije nekog vremena, a ovaj konkretni mi je zapeo za oko još i prije nego su rasprodaje počele :)
P.P.S. #crochet je baš sada totalno u trendu na twitteru :))


Zara asymmetrical silk top & crochet shorts & sunnies
Topshop snake print sandals


2012/07/08

StyleZeitgeist magazine
The postman rang my doorbell and brought a parcel for me - two issues of StyleZeitgeist magazine. It's a semi-annual print publication that extended from stylezeitgeist.com forum. Finally a magazine on fashion and culture I enjoy. The price for issues 1 + 2 including international shipping is $80 which may seem too expensive, but believe me, this magazine is one of a kind. It's almost as thick as a book. The pictures are stunning and the content is entrancing. It's nothing like I've ever seen before. The photos you see above is the table of contents of the first issue. The second issue features articles on PJ Harvey, Ann Demeulemeester, Deborah Turbeville, and more. Highly recommended.
http://www.sz-mag.com/Zazvonil mi doma pošťák a přinesl mi balíček - prvních dvě čísla magazínu StyleZeitgest. Je to půlročník, který vzešel z diskuznícho fóra stylezeitgeist.com, a zatím byla vydána pouze tato dvě čísla. Konečně módní časopis, ze kterého jsem paf. Fotky a grafické zpracování jsou strhující, témata článků jsou nevšední a opravdu informativní, žádná prázdná omáčka jen tak pro zaplnění prázdného místa. Obsah prvního čísla můžete vidět na první fotce v tomto postu, druhé číslo pak obsahuje články o PJ Harvey, Ann Demeulemeester, Deborah Turbeville a další. Cena za obě vydání včetně mezinárodního poštovného byla $80, což se může zdát jako šílená pálka, ale tenhle časopis za to stojí, přísahám. A vřele doporučuju.
http://www.sz-mag.com/


Na vrata mi je zazvonio poštar - dvaput - i donio mi paket: Dva izdanja časopisa StyleZeitgeist. To je polugodišnjak koji je nastao kao projekt foruma stylezeitgeist.com, i do sada su izašla ta dva broja. Konačno časopis o modi koji me ostavio paf! Slike i grafička priprema su fantastični, teme članaka nesvakidašnje i zaista informativne, bez tekstova za popunjavanje praznih stupaca. Sadržaj prvog broja možete vidjeti na prvoj slici u postu, a drugi broj donosi članke o PJ Harvey, Ann Demeulemeester, Deborah Turbeville itd. Cijena za oba broja, uključujući međunarodnu poštarinu, je nemalih 80 dolara, što iako se čini puno, za ovaj časopis zaista vrijedi. Toplo preporučam!
http://www.sz-mag.com/

2012/07/06

And againJust another short post - a couple of pics from Prague (literally). My liver really hates this city. I've been to quite a few places around the world and I have to tell you that parties here are always the best! :) What about you, what's your favorite party town? ;)


Ještě jeden kratičký post - pár (doslova) fotek z Prahy. Moje játra tohle město nenávidí. Procestovala jsem kus světa a musím říct, že parties tady jsou bezkonkurenčně nejlepší! :) A co vy, co je vaše nejoblíbenější party town? ;)


Još jedan kratki post - nekoliko slika iz Praga (doslovno). Moja jetra zaista mrzi ovaj grad. Bila sam na poprilično mjesta po svijetu, i moram vam reći da je provod ovdje uvijek najluđi! :) A što vi kažete? U kojem gradu su vama najbolji tulumi? ;)Cheap Monday tank top
VPL Insertion Bra W

2012/07/02

Prague again


This is one of my most favorite combinations. Not suspecting anything, I wore it on a night out in Prague. Several hours later, my boyfriend shot a few candid pictures which turned out quite well :D


Jedna z mých oblíbených kombinací. Při toulkách noční Prahou můj kluk nacvakal pár fotek, aniž bych něco tušila. No a vyšly celkem dobře :D


Ovo mi je jedna od omiljenih kombinacija. Nosila sam je za izlazak u Pragu, ne sluteći ništa. Nekoliko sati kasnije, moj dečko je potajno okinuo par slika, i ispale su prilično dobro :DDKNY linen cozy
Topshop sandals (as usual :))