2012/12/28

How NOT to fix a broken blush


Well, hello again! I took a small (or maybe rather long) break from blogging because I wasn't sure if there is any point in it, but as the time went by I realized that I've made some interesting makeup discoveries and experiences which I just want to share with the world. So here we go.

Has it ever happened to you that you dropped your powder case or eyeshadows, blush, whatever and it broke in pieces? Well, unfortunately it happens to me all the time. Usually I just collect the tiny broken pieces and close them in small plastic containers from Daiso (my favorite shop of all times!), but this time I decided to try a fix I found on the Internet.
The genius fix consists of pouring rubbing alcohol (isopropyl alcohol) in the broken compact and pressing it together to form paste which will harden once the alcohol evaporates. You can watch some how-to here if you don't know what the hell I'm talking about: https://www.youtube.com/watch?v=alyjM67c8Kg
The pharmacies around here do not carry rubbing alcohol, so I opted for regular medical grade ethanol. I poured the alcohol in the broken blush, pressed the pieces together until they formed paste, and let it dry for a day. I was astonished when I came back to it the day after and found it to completely turn black. Thanks, but no thanks. Next time I will just collect the broken pieces and use them as loose pigment blush as I always do. So beware, this fix might not be so useful after all.


Illamasqua Kiss blush before

Čau vespolek! Hlásím se zpět po delší pauze, kdy jsem rozjímala, jestli má smysl věnovat svůj čas a energii blogování. Došla jsem k tomu, že sice je nereálný najít si ve východni Evropě na základě blogování práci, která má co do činění s módou nebo šminkama a která by mě uživila, ale v průběhu toho rozmýšlení jsem došla k tolika kosmetickým objevům, který mi nedají jinak, než se o ně podělit. To prostě musím. Takže:

Už se vám někdy stalo, že jste upustili makeup a ten se roztříštil na kousky? Mně se to stává vcelku běžně. Doteď jsem fungovala tak, že jsem posbírala drobky ze země, naskládala je do krabičky z Daiso (nejlepší obchod na světě!) a používala jsem je jako sypké pigmenty. No, rozhodla jsem se, že je na čase udělat krok dál, opravit neštěstí a vrátit je zpět do původního obalu a ideálně do původního tvaru. Na tom přece nemůže být nic složitého, že. Takže jsem se vrhla na návod, který jsem našla zde: https://www.youtube.com/watch?v=alyjM67c8Kg
Isopropyl alcohol u nás v lékárně nevedou, tak jsem vzala zavděk čistým etylalkoholem = standardní alkohol, který tvoří účinnou látku v alkoholických nápojích. Nalila jsem ho do kompaktu, pomačkala jsem hmotu tak, aby vytvořila původní tvar a nechala jsem ji schnout. Jaký bylo moje překvapení, když jsem se na druhý den šla podívat na výsledek a tam na mě bafnul totálně černý kompakt. Takže za mne ne-e. Radši budu makeup používat ve formě pigmentu, než aby se mi z nejmilovanější tvářenky stal uhel. Doporučuju tuhle metodu předem vyzkoušet na drobku makeupu, aby vám nakonec z výsledku nebylo tak do breku, jako bylo mně.


Illamasqua Kiss blush after


E pa zdravo svima opet! Uzela sam si malu pauzu od bloga, jer nisam bila sigurna ima li ikakvog smisla, ali kako je vrijeme prolazilo sam shvatila da sam došla do nekih "fantastičnih" otkrića i iskustava sa šminkom, koje zaista želim podijeliti sa svijetom. E, pa, evo ga.

Da li vam se ikada dogodilo da vam je puder ili sjenilo, rumenilo, ili što već palo na pod, i slomilo se u paramparčad? Nažalost, meni se stalno to događa. Obično samo uzmem slomljene komade i stavim ih u male plastične kutijice iz Daisa (moja najomiljenija trgovina!), ali ovog puta sam odlučila isprobati recept koji sam našla na Internetu. Genijalni trik se sastoji od ulijevanja izopropilnog alkohola u slomljeni puder i stiskanja da stvori pastu koja će stvrdnuti kada alkohol ispari. Ako nemate pojma o čemu pričam, možete pogledati how-to ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=alyjM67c8Kg
Nažalost, apoteke kod nas nemaju izopropil, pa sam se odlučila na obični medicinski etanol. Ulila sam alkohol u slomljeno rumenilo, stisnula komade zajedno dok nisu formirali pastu, i pustila sve skupa da se suši jedan dan. Bila sam zapanjena slijedećeg dana kad sam vidjela da je postalo potpuno crno. Hvala, ali ne bih. Slijedeći puta ću samo pokupiti polomljene komadiće, i koristiti ih kao pigmente, kao što uvijek radim. Tako da, pazite se, ovaj trik vam možda uopće neće biti koristan.


11 comments:

 1. Ja sam ovo s alkoholom bila napravila s jednim svojim jako dragim rumenilom i sve je ispalo super...Prvo sam sve izmrvila pa dodala par kapi istog ovakvog alkohola, sve zamiješala u pastu, dobro utisnula i ostavila da se osuši preko noći...Još uvijek ga koristim :)

  ReplyDelete
 2. :(((to nastve tyjo! ja jsem videla, ze par holkam to fakt fungovalo, asi to bylo tim alkoholem...:/

  ReplyDelete
 3. Oh-so-glad you came back!

  ReplyDelete
 4. I'm so glad you're back! Krista, just keep going!

  ReplyDelete
 5. Ty jo, to vypadá škaredě :/

  Jsem ráda, že jsi zpět :)

  ReplyDelete
 6. drago mi je da si se vratila <3
  naravno da bloganje nema smisla, ali zabavlja covjeka ;)

  ReplyDelete
 7. ješiš :-D musim se smát, ale stát se to mě, tak nad tím půl dne brečím!

  ReplyDelete
 8. tyjo, tak to naštve. právě jsem o tomhle postupu nedávno četla a uvažovala jsem, že bych to zkusila. Tvůj článek mi ušetřil pudr. Dík!! :)

  ReplyDelete
 9. tak to nepotěší... očekávala jsem, že to dopadne dobře a ono ne :/

  ReplyDelete
 10. Dobre, ze jsi zpatky. Uz jsem se bala, ze jsem prisla o outfity na jednom z nejlepsich blogu.
  Bara

  ReplyDelete
 11. drago mi je zbog povratka, zao zbog rumenila...ipak mi je vise drago zbog povratka! :)

  ReplyDelete